Jak probíhá terapie

Ať jde o terapii metodou JIH nebo o fyzioterapii, první setkání je obdobné. Je na vás, abyste mi řekli, s čím přicházíte a kde vy sami cítíte Achillovu patu.

Pokud jsme se sešli kvůli fyzioterapii, je dobré, když přinesete všechny zprávy od lékaře, které se vašich obtíží týkají. Bude mě zajímat i vaše anamnéza – to znamená historie vašeho těla ve smyslu nemocí, úrazů, operací a dalších bolístek. Budu se vyptávat na okolnosti vašich potíží, vaše zaměstnání, situaci ve vztazích, sportovní a pohybový režim nebo užívané léky. To všechno proto, že tělo je otevřený systém, reagující na celou řadu faktorů vnitřních i vnějších a my se potřebujeme co nejrychleji dostat k jádru pudla.

Při vyšetření v rámci fyzioterapie je nejlepší, pokud jste oblečení pouze do spodního prádla (neváhejte tedy a alespoň nějaké si vezměte, prosím 🙂 ). Pokud je vám taková situace nepříjemná, vystačíme i se sportovními kraťasy a případně tílkem. Ale zkrátka čím víc z vašeho těla uvidím, tím lépe, jakkoliv se řada věcí dá odečíst i přes šaty. Budu na vás totiž skutečně chvíli zírat a občas do vás dloubnu, abych zjistila, co a kde přesně vám působí bolesti.

Podle toho, co vás trápí a jak situaci vyhodnotím, bude následovat manuální zásah – mobilizace kloubů, protažení svalů či jiné uvolnění měkkých tkání – a pak cvičení.

Povedu vás k tomu, abyste se nebáli cvičení modifikovat a experimentovat s tím, co na terapii dáme dohromady – na základě vnímání vašeho těla, pocitu bolesti nebo úlevy, které budou při cvičení přicházet. Tak, abychom si na sobě nebudovali závislost, ale pochopili jste principy, které vám mohou pomoci a zvládli je na sebe v různých obměnách a různých situacích praktikovat sami. To už se ale pomalu dostáváme na JIH.

Při terapii metodou JIH si budeme povídat, pojmenovávat, hledat jiné úhly pohledu na problém, který vás tíží, či na váš život jako celek. Budete se učit vnímat, co cítíte, jak přemýšlíte a co vám zkrátka běhá hlavou i tělem – a hlavně vnímat souvislosti mezi vašimi pocity a tím, co žijete. Cílem těchto terapii je pochopení toho, co vás v životě omezuje, pochopení vlastních navyklých vzorců chování tak, abyste je sami dokázali postupem času vysledovat a nejdříve s mojí pomocí a postupně samostatně je přebudovávali v jiné, lépe fungující. I na tohle máme spoustu vychytávek a pomocných rukou. Potřebujete s sebou jen vlastní ochotu věci měnit a otevřenou hlavu.

 

No a už stačí jen se objednat 🙂

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva