Zdravej rozum

pomoc pro tělo i duši _ osobní rozvoj mezi řádky

Jak probíhá terapie

Ať jde o terapii metodou JIH nebo o fyzioterapii, první setkání je obdobné. Je na vás, abyste mi řekli, s čím přicházíte a kde vy sami cítíte Achillovu patu.

Pokud jsme se sešli kvůli fyzioterapii, je dobré, když přinesete všechny zprávy od lékaře, které se vašich obtíží týkají. Bude mě zajímat i vaše anamnéza – to znamená historie vašeho těla ve smyslu nemocí, úrazů, operací a dalších bolístek. Budu se vyptávat na okolnosti vašich potíží, vaše zaměstnání, situaci ve vztazích, sportovní a pohybový režim nebo užívané léky. To všechno proto, že tělo je otevřený systém, reagující na celou řadu faktorů vnitřních i vnějších a my se potřebujeme co nejrychleji dostat k jádru pudla.

Při vyšetření v rámci fyzioterapie je nejlepší, pokud jste oblečení pouze do spodního prádla (neváhejte tedy a alespoň nějaké si vezměte, prosím 🙂 ). Pokud je vám taková situace nepříjemná, vystačíme i se sportovními kraťasy a případně tílkem. Ale zkrátka čím víc z vašeho těla uvidím, tím lépe, jakkoliv se řada věcí dá odečíst i přes šaty. Budu na vás totiž skutečně chvíli zírat a občas do vás dloubnu, abych zjistila, co a kde přesně vám působí bolesti.

Podle toho, co vás trápí a jak situaci vyhodnotím, bude následovat manuální zásah – mobilizace kloubů, protažení svalů či jiné uvolnění měkkých tkání – a pak cvičení.

Povedu vás k tomu, abyste se nebáli cvičení modifikovat a experimentovat s tím, co na terapii dáme dohromady – na základě vnímání vašeho těla, pocitu bolesti nebo úlevy, které budou při cvičení přicházet. Tak, abychom si na sobě nebudovali závislost, ale pochopili jste principy, které vám mohou pomoci a zvládli je na sebe v různých obměnách a různých situacích praktikovat sami. To už se ale pomalu dostáváme na JIH.

Při terapii metodou JIH si budeme povídat, čistit a uvolňovat energie, pojmenovávat, hledat jiné úhly pohledu na problém, který vás tíží, či na váš život jako celek. Budete se učit vnímat, co cítíte, jak přemýšlíte a co vám zkrátka běhá hlavou i tělem – a hlavně vnímat souvislosti mezi vašimi pocity a tím, co žijete. Cílem těchto terapii je kromě uvolnění energií a odstranění bloků také pochopení toho, co vás v životě omezuje, pochopení vlastních navyklých vzorců chování tak, abyste je sami dokázali postupem času vysledovat a nejdříve s mojí pomocí a postupně samostatně je přebudovávali v jiné, lépe fungující. I na tohle máme spoustu vychytávek a pomocných rukou. Potřebujete s sebou jen vlastní ochotu věci měnit a otevřenou hlavu.

 

No a už stačí jen se objednat 🙂

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva