Zdravej rozum

pomoc pro tělo i duši _ osobní rozvoj mezi řádky

Jižánci – metoda JIH® pro děti

Jižánci jsou moje srdeční záležitost a živý důkaz toho, že sny se plní. Vždycky jsem si přála napsat knihu! A s Jižánky přišlo mnohem víc, než kniha.

Fungují jako projekt pro děti a jejich dospěláky – rodiče nebo učitele. Jeho základem je tištěná knížka zahrnující pracovní sešit, která vyšla v roce 2020. Najdete v ní pohádky o emocích a pocitech, nabité energií JIHu a plné pojmenovávání a pochopení toho, co a proč prožíváme. Ke každé pohádce patří pracovní listy, které slouží k hlubšímu pochopení tématu a také jako podpora komunikace o tom, co cítíme i mezi dětmi a dospělými.

Na webu Jižánků toho najdete ale mnohem víc – spoustu materiálů volně ke stažení, blog plný pohádek a samozřejmě e-shop, kde je ke koupi nejen kniha, ale i několik e-booků se stejnou tématikou.

Jižánci jsou bytosti pojmenované právě po metodě JIH®, které ztělesňují jednotlivé emoce. V každém příběhu pak potkáte dětského hrdinu, který právě nějakou emoci prožívá. Někdy se bojí k lékaři, jindy ho děsí, co se schovává pod postelí, nebo má vztek na kamaráda. Prožíváním emoce k sobě zavolá Jižánky, kteří ho ve společném rozhovoru navedou k pochopení toho, proč se cítí tak, jak se cítí.

I negativní emoce v knize vystupují jako nakonec kladné, protože s každou z nich je možné si promluvit a každá z nich může hrdinovi příběhu nějak poradit a něčím přispět. Výjimku má jen jedna „dvojbytost“ představující lidské ego – Sebelítost, která se dokáže změnit v Nafoukanost. Tuhle potvůrku se i všichni ostatní Jižánci snaží vystrnadit pryč.

Jižánky tvořím společně s dvěmi báječnými ženami, Bárou Maxovou a Helčou Polívkovou. Všechny tři jsme mámy na mateřské a kniha i naše podnikání v této oblasti tak vznikalo za vcelku rušných okolností. Jenže i my máme naštěstí stále v zádech metodu JIH® a její báječné autorky Hanku Mokrou a Jarku Matuškovou, které nám pomáhají ladit nejen firmu, ale i naše vzájemné vztahy tak, aby naše spolupráce dávala smysl a přinášela nám i čtenářům Jižánků to, co má.

Více o projektu Jižánci najdete na webu www.jizanci.cz. Sledovat nás můžete i na Instagramu nebo Facebooku, kde na vás každý den čeká aspoň kousek radostí a inspirace z kouzelného světa emocí.