Zdravej rozum

pomoc pro tělo i duši _ osobní rozvoj mezi řádky
Karanténní dary aneb proč vám není zas tak špatně

Karanténní dary aneb proč vám není zas tak špatně

Jen si to přiznejte. Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kterých – a ani jejich blízkých – se nedotkl na zdraví vážně ani koronavirus, ani prázdný podnik, je vám v té karanténě vlastně dobře. Pravda, kamarády by bylo hezké vidět i živěji než jen na obrazovkách a partnera by zas bylo hezké někdy pro změnu nevidět, ale jinak přináší karanténní časy spoustu nevídaných darů a poznání života.

Zjistili jste, že život je opravdu jednoduchý. A jeho nejzásadnější otázka je, co bude dneska k obědu. A jak zařídit, aby to konečně nebyly těstoviny.

A taky, že svoje blízké vlastně vůbec neznáte. Od té doby, co se na partnera díváte každý den celý den, jste našli spoustu nových pih, slov, které používá často a vás to strašně krká, a zvyklostí, které vás krkají ještě víc. Od té doby, co se díváte každý den celý den na svoje děti, přemýšlíte, v kolika letech je vhodné, aby měly svoje bydlení a domů jezdily na návštěvy. Je to tak osm, že jo?

Uvědomili jste si, že láska opravdu přemáhá všechno. Protože i teď stačí, aby vás ti vaši prckové objali a vy víte, že je tu chcete pořád. Protože navzdory tomu všemu, co jste zjistili, svou drahou polovičku prostě milujete se vším všudy. Má vlastně fajn názory a když teď máte čas si povídat, zjistili jste, že vás to baví. A nejen ve vztahu tak cítíte i trochu odhodlání.

Došlo vám totiž, že když dáme tohle, dáme už snad všechno. Protože cokoliv dalšího už se nám bude zdát neuvěřitelně jednoduché. Protože budeme vědět, že když je třeba, zvládneme prostě cokoliv.

Protože už jste si vyzkoušeli, že dokážete mnohem víc, než jste si kdy uměli představit. Dokážete být kuchaři, rodinní poradci a psychologové, kadeřníci, uklízeči, učitelé v jednom. A ještě k tomu zenoví mistři, protože nezabijete nikoho kolem v touze po aspoň třech vteřinách soukromí.

A to všechno navzdory tomu, že mezi Murphyho zákony vždycky chybí ten pro vás nejdůležitější. Murphy třeba nikdy nepopsal, že většině miminek začnou růst zuby s úderem vyhlášení karantény, a přesto se zdá, že to tak je. Zatajil taky, že s online cvičebními videi na sociálních sítích se neprodává chuť cvičit. A ze všeho nejvíc, že i ta nejdelší karanténa vám bude alespoň z jednoho důvodu nakonec připadat krátká. Vsadíme se?

Ale co my víme. Jestli nás koronavirus něco naučil, tak hlavně to, že nic není takové, jak to vypadá. A že i v těch nejkřehčích obdobích je zapotřebí hlavně otevřená hlava a zdravej rozum.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se vám můj blog? Pošlete ho do světa :-)