Zdravej rozum

pomoc pro tělo i duši _ osobní rozvoj mezi řádky
Minutové čtení: komunikace

Minutové čtení: komunikace

Co si budeme povídat, mezilidské vztahy někdy nejsou zrovna legrace 🤡 Do společné komunikace obvykle vstupujeme s vlastní představou o sobě, s vlastní představou o tom druhém a často taky o tom, kam rozhovor povede a jak skončí 🙈 A pak proběhne ten střet s realitou 💥

Co když zrovna máte urputný pocit, že se ten, s kým mluvíte, vyjevuje jako 🐮 nebo 🐷?

➡️někdy je to o prostě o nás a našem sebehodnocení, které tvoří filtr informací, co k nám přichází. Překládá nevinné věty, stejně jako konstruktivní kritiku, do bolestivých důkazů naší neschopnosti. Než si to stihneme uvědomit, vyrazíme na obranu v afektu, jaký si situace ani váš protějšek prostě nezaslouží.

➡️někdy je ale filtr úplně v pořádku a opravdu čelíme „útoku“, jehož autor chce, aby nám to nebylo příjemné. Znevážením ostatních posiluje sám sebe – reaguje na vlastní strachy, vlastní sebevědomí kolem bodu mrazu, vlastní bubáky z minula. A pak to může být právě naše pochopení pro to, že náš parťák zrovna neukazuje tu nejkrásnější stránku sebe, co mu pomůže dostat za tyhle obrany a ochrany, které staví jeho ego.

➡️ protože všichni někdy potřebujeme tohle pochopení, které nám samotným dovolí přestat se tak urputně lynčovat za vlastní chyby a domnělou nedostatečnost. Protože všichni někdy potřebujeme, aby nás někdo pochopil, když se zrovna nechápeme my sami.

➡️a někdy se za ně taky vůbec dostat nechce a bezpečí jeho ego-pózy mu úplně vyhovuje. Ani pak není na místě kývnout na jeho/její vidění vás a devastaci naší hodnoty. A dokonce ani odsoudit, jak strašně se chová. Jakékoliv pochopení ale neznamená, že si necháte 💩 na hlavu – na některých rozhovorech a situacích je nejlepší, když skončí dřív než začnou anebo alespoň dřív, než vás stihnout vyčerpat✌️

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se vám můj blog? Pošlete ho do světa :-)